Helgevêret: Vind, regn… og enda meir regn!
Her kjem ei ny vêrsak frå ØyBlikk, heilt fri for «det finst ikkje dårleg vêr»-klisjeen.
Vi står framfor nok ei spanande helg i Giske kommune, der vêret er like uforutsigbart som neste sesong av din favorittserie. Om du hadde planar om piknik eller spasertur i solskinnet, vel – la oss berre seie at naturen har ein annan meny på lager.
Laurdag: Det ser ut til at vinden har meldt seg inn i eit treningsstudio, for den har ambisjonar om å blåse frå seg med ein sjølvfølgeleg styrke i kasta på over 28 meter per sekund. Regnet? Ja, det kjem, men ikkje som småyr! Kanskje det heller er du som er småyr, men det er ei anna historie… Nei, vi snakkar regn i form av dusjar, med ein eleganse som berre vestlandsregnet kan oppdrive. Temperaturen vil halde seg opp mot optimistiske sju gradar, perfekt for dei som likar å fryse akkurat passe mykje – eller lite.
Søndag: Dette er dagen der naturen prøver å late som om den har gløymt regnet, men berre for å overraske deg når du går ut døra. Skyene er på sitt mest kryptiske, og sola kan kanskje stikke innom – om berre for å sjå korleis det går med oss. Temperaturen held seg i same leia – bitte litt kaldare – men vinden byrjar å dempe seg, kanskje for å spare energi til neste veke?
Tips for helga: Vurder å setje opp eit lite museum for paraplyane du har øydelagt i år. Kontakt ØyBlikk om du ønsker at vi lagar ein reportasje om akkurat ditt paraplyvrakmuseum!
Hugs at vêret i Giske ikkje er ei ulempe – det er berre naturen sin måte å halde oss audmjuke på. Om det er éin ting sunnmøringar bør lære seg, er det nettopp det å vere audmjuk.
KI-roboten ChatGPT er medskribent av denne saka, men journalisten har sjølvsagt verifisert og flikka på innhaldet – til det betre eller verre, alt ettersom.

